KURUMSAL

Hızla küreselleşen dünyamızda karmaşık mali yapılar ulusal ve uluslararası şirketlerin önünde en büyük sorun olarak durmaya devam etmektedir. Bu sorunların çözümüne ilişkin geliştirilen yaklaşımlarda profesyonel destek almak şirketlerin hareket alanını güçlendirmektedir. Bu destek kurumların ana faaliyetlerine daha çok odaklanmasını sağlamaktadır. Bu yaklaşımla 2005 yılında kurulan şirketimiz, aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulu’nca halka açık şirketler nezdinde bağımsız denetim yapabilme konusunda yetkilendirilmiş. Bu yetki çevresinde anılan şirketlerce talep edilen sınırlı, sürekli ve özel bağımsız denetim hizmetlerini uzman ve deneyimli kadrolarıyla gerçekleştirmektedir. Bu alandaki başarı ivmesiyle 2008 yılından itibaren Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndan aldığı yetki çerçevesinde enerji piyasasında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler nezdinde de bağımsız denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Şirketimiz ayrıca Sivil Havacılık Kurumu kapsamındaki şirketlerce talep edilen bağımsız denetim hizmetlerini vermekte; diğer kamu kurum ve kuruluşlarından SPK mevzuatı çerçevesinde talep edilebilecek her türlü bağımsız denetim incelemelerini gerçekleştirmektedir.

Uzmanlık alanını;

• Bağımsız Denetim,
• Yönetim Danışmanlığı,
• Mali Danışmanlık olarak sınırlayan şirketimiz, müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımıyla hizmet verdiği kurum ve kuruluşların ana iş faaliyetlerine odaklanmasına yardımcı olmaktadır. Açık ve objektif yaklaşımıyla bağımsız ve etik bir duruş sergilemeyi kendisine ilke edinmiştir.
Deneyimli ve uzman denetim kadromuz, yeminli mali müşavirlik veya serbest muhasebeci mali müşavirlik belgelerine sahip, kamuda ve özel sektörde uzun yıllar uzmanlık alanlarında üst düzey görevlilerden oluşmaktadır. Alanlarındaki yetkinlik ve profesyonel yaklaşımları kurumsal yapımıza güç katmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana çok sayıda bağımsız denetim gerçekleştiren BDD Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş., tüm ülkemizin değişik illerindeki müşterilerine Ankara’daki merkez ofisinden ulaşmaktadır. Ayrıca bölgesel operasyonlarını etkin kılmak adına İzmir ve Konya şubelerimiz hizmetinizdedir.

top